امضای تفاهم نامه همکاری مابین انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه بوعلی و کانون وکلای دادگستری استان همدان

امضای تفاهم نامه همکاری مابین انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه بوعلی و کانون وکلای دادگستری استان همدان


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

امضای تفاهم نامه همکاری مابین انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه بوعلی و کانون وکلای دادگستری استان همدان

 چهارشنبه سوم آبان ۹۶ روز مهمی در تاریخ فعالیت های تشکل های دانشجویی استان همدان بود.
دانشجویان انجمن علمی دانشجویی حقوق دانشگاه بوعلی پس از یکسال فعالیت گسترده، رایزنی های فشرده با طرف مقابل و دریافت مشاوره از اساتید دانشگاه، تفاهم نامه مهمی را با کانون وکلای دادگستری استان همدان در جهت همکاری های مشترک به امضا رساندند.

?? در این مراسم ابتدا آقای مهدی غلامی ریاست کانون وکلای همدان ضمن خوش آمد گویی به اعضای انجمن و جناب آقای دکتر ستار عزیزی استاد مشاور انجمن علمی، مختصری در مورد روال شکل گیری تفاهم نامه در سال گذشته صحبت کردند. ایشان دانشگاه بوعلی همدان و کانون وکلا را دو نهاد همراه و مرتبط دانستند که می توانند با همکاری موثر خود به اعتلای دانش حقوق در استان کمک کنند‌. آقای غلامی همچنین از آمادگی کانون وکلا برای در اختیار قرار دادن امکانات کانون همچون: کارگاه های حقوقی، بودجه و امکانات جهت برگزاری همایش ها و سمینار ها و ...به انجمن علمی سخن گفتند.

?? در بخش دیگری از این مراسم آقای ارسلان گودرزی دبیر انجمن علمی حقوق ضمن تشکر از همکاری کانون وکلا تصریح کرد: انجمن علمی حقوق به عنوان نهادی علمی و دانشجویی خود را هم راستا با نهاد ریشه دار و مستقل کانون وکلا می داند. وی افزود: پاسداری از عدالت و آزادی، بسط و توسعه ی قانون مداری و توجه به مبادی علمی دانش حقوق، آرمان های مشترک این دو نهاد است. وی با اشاره به پتانسیل فوق العاده دانشجویان حقوق دانشگاه بوعلی در سال های اخیر که منجر به مشارکت و فعالیت چشمگیر آنها شده است گفت: امیدواریم با همکاری کانون و با استفاده از این پتانسیل بزرگ دانشجویی، استان همدان را به عنوان قطب حقوق در غرب کشور مطرح کنیم و در این راه هدف اولیه ی ما ساخت دانشکده مستقل حقوق بوعلی خواهد بود.

?? همچنین جناب آقای دکتر ستار عزیزی حقوق دان برجسته کشور و استاد مشاور انجمن علمی حقوق، در این نشست به ایراد صحبت پرداختند و ضمن تبریک به مناسبت این رویداد خجسته تصریح کردند : اینکه دانشجویان جوان دانشگاه با اتکا به خود توانسته اند پای در راه های این چنینی بگذارند و تفاهم نامه ای چنین مفید را با نهادی مهم منعقد بنمایند بسیار قابل تقدیر است.
ایشان همچنین با ارائه ی توضیحاتی در مورد فعالیت شعبه غرب انجمن ایرانی مطالعات سازمان ملل متحد که به تازگی دفتری را نیز در دانشگاه بوعلی سینا راه اندازی کرده است و همچنین توضیحاتی در خصوص تخصیص امتیاز دانشگاه بین المللی D8 به دانشگاه بوعلی تاکید کردند: امیدواریم با مشارکت بدنه توانمند دانشجویی انجمن علمی حقوق و همکاری حقوق دانان کانون، در این زمینه ها نیز  برنامه های تاثیر گذاری را انجام دهیم تا به هدف غایی خود یعنی برجسته کردن دانشگاه بوعلی به عنوان یکی از قطب های حقوق در سطح کشور نزدیک شویم.

??در پایان، مراسم امضای  تفاهم نامه توسط رئیس کانون وکلای همدان و دبیر انجمن علمی دانشجویی حقوق بوعلی برگزار شد و طرفین به طور رسمی آغاز همکاری مشترک خود را اعلام نمودند.